ICO'lar hakkında

ICO Nedir?

ICO, yakın zamanda blockchain ve kripto para endüstrisindeki kitle fon ve yatırımlarını tanımlayan bir kavram olarak yakın zamanda ortaya çıkmıştır.

ICO (‘’initial coin offering’’), ekonomideki ‘’IPO’’ (‘’Initial public offering’’) teriminin (bir firmanın hisse senetlerinin halka ilk kez arz edilmesi) kripto para endüstrisi için kullanılan karşılığı olarak düşünülebilir. Bu bağlamda ICO kavramı, bir firma kendi kripto para birimini piyasaya sürüp halka arz ettiği zaman gerçekleşmiş olur. Bu şekilde piyasaya yeni sürülen kripto para birimleri genel olarak Bitcoin veya gerçek para karşılığı ile satın alınabilmektedirler.

Sonuç olarak para birimini halka arz eden bir şirket bu para birimini ürün ve süreç bağlamında daha da geliştirmek için sermayesini artırırken, satın alan kişiler ise firmanın piyasaya sürdüğü ilerde değerlenmesi muhtemel kripto paranın sahibi olmuş olurlar.

ICO’lar Başarılı Olabilirler mi?

Bu sorunun cevabı daha önce birçok ICO örneğinin gösterdiği gibi önemli bir ‘’evet’’.

Bitcoin’in ortaya çıkışından sonraki ilk ICO projesi olan ‘’Mastercoin’’ hayata geçişinin ardından 2013 yılında kripto parasını halka arz ederek 5 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i şirket sermayesine kazandırmayı başarmıştır. Bunu takip eden süreçte birçok diğer firma bu akımı takip etti. Örneğin; ‘’Ethereum’’ 2014 yılında ICO ile 18 milyon doları şirket hacmine katarken, 2016 yılında ‘’Waves’’ bunu 16 milyon dolar ile takip etti.

Bu bağlamda ICO ortaya yeni çıkan kripto para projelerini geliştirmek için için kanıtlanmış etkili bir yoldur.

ICO ve IPO Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu iki kavram temelde birbirine çok benzese de aralarında bir takım önemli farklar da mevcuttur.

IPO ile yapılan alımlar, halka arz edilmiş bir şirketin şirket hisselerine satın alınma yolu ile sahip olma ve mülkiyet hakkı kazanma anlamına gelirken, ICO ile yapılan alımların mülkiyet hakkı daha farklıdır. Bazı ICO projelerinde şirketin halka arz ettiği kripto paraya sahip olma oranı ile şirketin alacağı kararlardaki oy hakkı doğru orantılıdır. Buna rağmen genel olarak ICO ile yapılan alımlar sadece satın alınan miktardaki kripto paranın mülkiyeti anlamına gelmektedir.

Bir diğer önemli fark ise, IPO’ların hükümetler tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilmesi ve denetlenmesidir. Bu anlamda IPO’ları gerçekleştirmek hükümet bürokrasisi sebebiyle daha uzun zaman almaktadır. Buna karşılık, ICO’lar genel olarak hükümetlerin denetimleri dışında gerçekleşir. Bu bağlamda ICO’lar bürokrasi engellerine takılmadan hızlı bir biçimde hayata geçebilirler ve yatırımcılar da hangi ülke vatandaşı olurlarsa olsunlar arz edilen kripto parayı satın alabilirler. Bu geleneksel olmayan ICO yatırım çevresi, geleneksel ve muhafazakar olan IPO yatırımlarına kıyasla hem yeni fırsatlar hem de yeni riskler barındırmaktadır.

ICO Kripto Para Birimlerinin Diğer Avantajları Nelerdir?

Spesifik ICO projelerine bağlı olarak arz edilen kripto para birimleri daha farklı ve değişik özeliklere sahip olarak ortaya çıkabilirler.

‘’Storj.io’’nun ICO ile piyasaya sürdüğü ‘’Storjcoin’’i bunun iyi bir örneği olarak gösterebiliriz. Storcoin, diğer kripto paralar gibi alış-veriş özelliğine sahiptir. Bunun yanında, bu kripto parayı piyasaya süren Storj.io herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir bulut bellek şirketi olarak kurulduğu için Storcoin’leri de bu bulut belleğin kendi alanındaki alış-verişler için kullanmak mümkün. Diğer bir öne çıkan örnek ise, herhangi bir merkeze bağlı olmayan her türden uygulamayı inşa etmeye olanak sağlayan bir platform olan ‘’Ethereum.’’ Ethereum firmasının kripto para birimi olan ‘’Ether’’ diğer kripto paralar gibi alış-verişlerde kullanılmanın yanı sıra, bu platformda daha önce inşa edilmiş uygulamarın işlevselliğini sürdürmek için aktif olarak kullanılmaktadır. Teorik olarak ICO kripto paraları Ethereum platformunda sergilenen tüm özellikler için kullanılabilirler. Muhtemel kullanım alanları ise ICO projelerinin kapsamlarına göre değişebilmektedir.

ICO’nun Bana Ne Getirisi Olabilir?

Bir ICO ile alım yapmanın birçok muhtemel getirisi olabilir. ICO ile arz edilen kripto paralardan satın alarak bir yandan firmanın ürünü geliştirmesi için gereken sermayeye katkıda bulurken bir yandan da aldığınız kripto paranın ileride değerlenmesi sonucu kar etmeniz mümkün. Genel olarak ICO ile arza açılan kripto paralar sabit bir fiyat ile Bitcoin veya USD karşılığında satın alınabilirler. Arz fiyatları kripto para başına genellikle çok uygundur. Proje tamamlandıktan ve geliştirildikten sonra ise arz edilen para biriminin değeri neredeyse tüm örneklerde artış göstermiştir. Bu artış gerçekleştikten sonra ise ICO arzı ile yatırım yapan yatırımcılar gerçekten büyük karlar elde edebilmektedirler.

Örneğin, Ethereum 2014’te ICO ile Ether’i arz ettiğinde yatırımcılar Ether’in tanesini ortalama 0.35 Dolar karşılığında satın aldılar. 2015’te Ethereum’un ana platformu kullanıma açıldıktan sonraya Ether’in fiyatı 19.5 Dolara kadar yükseldi. Yani Ether’in ICO yatırımcıları % 6000 oranında bir kar elde etmiş oldular. Ether’in 2018 yılı itibari ile değeri ise 1000 Doları görmüş durumda.

Her ne kadar ICO ile yatırım yapmak yatırımcılarına çok büyük getiriler sağlayabilse de her yatırımda olduğu gibi risk her zaman mevcuttur. ICO ile kripto para arzı yapan her şirket sonrasında başarılı olamayabilir ve bu durumda yatırım boşa gidebilir. Bu anlamda ICO yolu ile yeni kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların bu riskleri göz önünde bulundurması gerektirmektedir.

ICO ile Arza Açılan Projeleri Nereden Takip Edebilirim?

Birçok şirket blockchain projelerinin tanıtımını ve ICO ile kripto para arzını kendi web siteleri üzerinden yapmaktadırlar. Fakat kendi web sitesinde sınırlı kalmak bir projenin daha çok tanınıp daha fazla yatırımcıya ulaşmasına engel teşkil edebilir. Bu sebeple ICO projelerini takip edebileceğiniz platformlar kurulmaya başlanmıştır. Waves, ICONOMI, State of the Dapps, ICO Bazaar ve Cointelegraph bu projeleri takip etmek için kurulmuş ve öne çıkan platformlardandır.

Proje Sahipleri Yatırımcının Parasını Gasp Edebilir Mi?

Hükümet yaptırımı ve garantisi olmadığı için ICO’lar genellikle riskli görünse de birçok şirket bunun farkında olarak yatırımcının güvenini kazanmak, yatırımların güvenliğini ve şeffaflığını sağlamak için önlemler almaktadırlar.

Bu önlemlerin başında şirketlerin yatırımcıların yatırımlarını ‘’escrow wallet’’ denilen özel korumalı cüzdanlarda güvence altına alması gelmektedir. Bu cüzdanlara erişim ise yatırımcıların kendi belirlediği 3. kişilerin ve özel anahtarın onayıyla mümkün olmaktadır. Bununla beraber şirketler için düzenlenen yasal kimlikler ile birlikte yatırımcıların onayına sunulan hüküm ve koşullar belgeleri şirketlerin güvenilirliğini artırmaktadır.

Yakında ICO projesini gerçekleştirecek olan Humaniq şirketi güvenlik ve şeffaflık anlamında iyi düşünülüp tasarlanmış bir örnek olarak gösterilebilir. Proje sahiplerinin kimliklerini açık tutmaları, şirketin tutulmuş resmi raporları, izleyeceği hedef yol ve şirket hakkındaki bağımsız uzman yorumları şirketin güvenilirliğini meşrulaştıran önemli göstergeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Muhtemel ICO Sahtekarlıkları Nasıl Tespit Edilebilir?

Kripto para piyasası geçmiş yıllarda bir dizi ICO sahtekarlığıyla karşı karşıya geldi. Bu sahtekarlıklar yüzünden zarara uğramamak için yatırımcıların dikkatli olmaları ve ICO projesini iyi bir şekilde araştırmaları gerekmektedir. Muhtemel ICO sahtekarlıklarının başlıca göstergeleri; kimliğini gizli tutan proje sahipleri, şirket raporlarının şeffaf olmaması, projenin ‘’escrow cüzdan’’ özelliğini barındırmaması, projenin gerçekçi olmayan hedef, misyon ve vizyon söylemlerine sahip olması olarak sıralanabilir.Güvenilir proje sahipleri genel olarak kimliklerini açık tutar ve piyasadaki itibarlarını kullanarak projelerini destekleyip geliştirmeye çalışırlar.

Eğer ICO için yatırımcılara ‘’escrow wallet’’ güvenliği sağlanmıyorsa proje sahibinin, yatırımcının parasını alıp ortadan kaybolmasını engelleyecek hiçbir şey yoktur.

Gerçeki hedef, misyon ve vizyon sahibi olmayan projelerde; ya proje sahipleri gerçekten ne yaptıklarının ve kapasitelerinin farkında değillerdir ki bu projenin başarısız olmasına sebep olabilir, ya da proje sahipleri aslında sahtekar kişilerdir ve yatırımcıları heyecanlandırıp tuzağa düşürmek için gerçekçi olmayan vaatlerde bulunmuşlardır.

Projeye ait raporların şeffaflığı ve ulaşılabilirliği de çok önemlidir. Bu bağlamda yatırımcılar proje raporlarına bakarak ICO yatırımlarını gerçekleştirebilir veya ilerleyen zamanda daha fazla yatırım yapabilirler. Fakat, ortada ikna edici ve şeffaf raporlar yoksa bu durum ya projenin yolunda gitmediğine ya da projenin aslında hiç var olmayıp bir dolandırıcılık aracı olarak kullanıldığına işaret eder.

Tap Coin

Token Üretim Tavanı


Token dağıtımı %35 Ekip %25 Pazarlama/İş Geliştirme %15 Teknolojik Genişleme %10 İş Birleşmesi %10 İş Faaliyetleri %5 Kontenjan 1.500.000.000 TTT Token kuru 1 Eth = 10,000 TTT Bonuslar 20 Aralık-3 Ocak %20 3 Ocak - 10 Ocak %15 10 Ocak - 20 Ocak %10 Beklenen artış $8.470.000
Açılış 09/12/2017 Kapanış 20/01/2018
Tap Project (Tap Coin)
Tap Project, oyunculara harcadıkları zamandan fayda sağlayıp oyun içi kazanılan ve premium para birimlerini, farklı platformları ve oyunları birbirine bağlayabilen Tap Coins’e çevirme olanağı sunan bir hizmet tokeni (Tap Coin) uygulamaktadır.  Tap Project ekosistemi Oyun Geliştiricileri, Oyuncular, Kripto Para meraklıları ve Tap Project Ağından oluşmaktadır. Ekosistemdeki esas ilişki TTT ve Oyun Geliştiricileri arasındadır. Oyun Geliştiricileri ile katılımcı ortaklıklar oluşturarak, blockchain temelli bir monetizasyon oluşturulabilir.
Tap Project (Tap Coin) TANIM
Token üretim tavanı veToken dağıtımı%35 Ekip %25 Pazarlama/İş Geliştirme %15 Teknolojik Genişleme %10 İş Birleşmesi %10 İş Faaliyetleri %5 Kontenjan1.500.000.000 TTTToken kuru1 Eth = 10,000 TTTBonuslar20 Aralık-3 Ocak %20 3 Ocak - 10 Ocak %15 10 Ocak - 20 Ocak %10Beklenen artış$8.470.000
Tap Project (Tap Coin) Rakiplerinden Farkları
Tap Coin, oyun içi dijital para birimleri için gerçek bir dönüştürme kripto parası olarak kendini farklı kılmaktadır. Rakiplerinin aksine Tap Project, ciltleri veya takas edilebilir öğeleri değil, oyun içi dijital para birimlerini dönüştürüyor. Bu, oyuncunun oyun içinde kazanmış olduğu ve premium para birimlerinden kazanç elde etmesini sağlar. Ayrıca, tap coin bir adım daha ileri giderek oyuncuların tap coinlerini çok platformlu oyunların içine ve dışına aktarmasına izin verir ve böylece oyun içi puanları/zamanları ya da paraları tek bir oyunda kalmaz
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

Titanium

Token Üretim Tavanı


Token üretim tavanı 100,000,000 BAR Token dağıtımı %69 ICO %20 Ekip ve Pazarlama %10 İkramiye %1 Maliye Token kuru 1 BAR = 0,003 ETH Bonuslar Ön satış: %20 İlk 24 saat: %10 48 saatten sonrası: %5 Üye önerme ikramiyesi: %5
Açılış 01/01/2018 Kapanış 18/01/2018
Titanium Blockchain Infrastructure Services
Tıpkı çeliğin inşaat sektörünü sonsuza dek değiştirdiği gibi, Titanium yeni bir network (ağ) oluşturma dönemi başlatacaktır. TBIS’in Hizmet olarak tescilli Şirketi ve Hizmet olarak Altyapısı ile, kurumsal seviyeden başlayarak her cihaz sanallaştırılabilir; yönlendiriciler, güvenlik duvarları ve kripto para madencileri gibi özel ekipmanlar, merkezsiz Ethereum Blockchain'e dayalı tamamen bulut tabanlı bir ortamda var olabilirler. En gelişmiş kurumsal yönetim ve gözetleme teknolojisi ile birlikte bu, hem hafif hem de tamamen devrim niteliğinde olacak darbeye dayanıklı bir internet altyapısı yaratacak. Rack sunucuları, yönlendiriciler, yük dengeleyiciler veya ağa erişmek için gerekenin ötesinde herhangi bir diğer ağ bileşeni kurulumuna herhangi bir zaman harcamanıza gerek kalmadan, oturma odanızdaki bir tabletten global bir şirket için kurumsal düzeyde bir altyapı kurabildiğinizi hayal edin. Dağıtılan TBIS sistemi, ağın ve ona bağlı olan her şeyin durumunu izleyecek ve belirli zayıflıklar tespit edildiğinde otonom “iyileştirme eylemleri uygulayacak. Titanyum Hydra Fault Tolerace ile, bir aygıt durursa, TBIS, yükü ihtiyaç dışı başka bir ağ üzerine kaydırmış olacak. Olası bir güvenlik sorunu ortaya çıkarsa, TBIS sistemi DDoS veya başka adrese özel saldırılar gibi saldırıların potansiyel etkisini sınırlamak için otomatik olarak çalışacak; yalnızca bulut üzerinde var olan bir ekipman parçasını bertaraf etmek imkansızdır. Bir şirketin teknolojisinin birkaç yüz cihazda bulunabileceği tipik altyapı hizmetlerinin aksine, TBIS altyapısı 20.000'den fazla ağdan oluşan, merkezi olmayan Ethereum blokchaininde bulunur ve her bir ağ potansiyel olarak yüzlerce gizli sistemden oluşur. Birkaç bin ağ sistem hatası yaşasa bile, kesinti süresi sıfır olacaktır ve belki de sunulan TBIS hizmetlerinde yalnızca bir performans düşüşü yaşanacaktır. TBIS, kişisel ve kurumsal ağ sistemleri arasında Blockchain teknolojisinin kullanımının ön saflarında yer almaktadır.
Detaylar
Token üretim tavanı 100,000,000 BARToken dağıtımı %69 ICO %20 Ekip ve Pazarlama %10 İkramiye %1 MaliyeToken kuru 1 BAR = 0,003 ETHBonuslar Ön satış: %20 İlk 24 saat: %10 48 saatten sonrası: %5 Üye önerme ikramiyesi: %5
Rakiplerinden Farkları
“Piyasaya ilk giren biziz ve Blockchain alanında rakibimiz yok. Bizi farklılaştıran iki temel etken, Hizmet olarak Altyapılar (Iaas) ürün alanındaki eski kullanıcı/sunucu/bulut hizmetlerinin yakınına bile gelemeyeceği, tüm ürünlerin/hizmetlerin %99.9999.999 kesintisiz çalışmasıyla ilgili Hizmet Düzeyi Anlaşmalarıdır. Ayrıca, özeksiz kaynaklardan yararlanacağımız için, müşterilerimize IaaS hizmetimizin maliyeti en az %50 daha düşük olacak. Rakipler: Amazon Web Services, Microsoft Azure, RackSpace, etc.”Kabul edilenler Verge, BTC, ETH, Monero, ZCash, Fiat OriginTrail (ICO Öncesi)
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

AMLT

Token üretim tavanı


400,000,000 AMLT ICO için: 210,000,000 AMLT Token dağıtımı %10 Ekip %2 Danışmanlar %1 Üye Önerme Ödülleri %4 Geliştirme Ekibi ve Bonuslar %0,5 Bağış
Açılış 12/12/2017 Kapanış 30/01/2018
AML/CTF Platformu
Coinfirm, etkili AML/CTF uyumluluğunu getirmekte ve pazar katılımcılarını AMLT’ye aktif olarak dahil ederek finansal sistemin şeffaflığına ve demokratikleşmesine olanak tanıyan bir sonraki adımını atıyor. Coinfirm AML/CTF Platformunda kullanılan AMLT, sanal para birimlerini ana akımın içine güvenli, emniyetli ve uyumlu bir şekilde getirme sürecinin eksik parçası niteliğindedir. Mali sistemdeki borsalara, ödeme işlemcilerine, finansal kurumlara ve tüm finansal sistemdeki tüm oyunculara, blockchain değer aktarımı ile ilgili düzenleyici riskleri yönetmelerinde yardımcı olur. Ağ üyelerinin, bilgi sağlamasına, diğer piyasa katılımcılarını değerlendirmesine ve sanal para birimleri kullanarak işletmeler ve karşı taraflar için ilgili riskin demokratik bir şekilde belirlenmesine olanak sağlar.AML/CTF, yalnızca katı yasalara, kurallara ve düzenlemelere uymakla değil, risk yönetimi ile bağlantılıdır. Ayrıca, yükümlü şirketler tarafından doğru bir risk yönetim modeli oluşturmak için gereken bir dahili değerlendirme derecesi mevcuttur. AMLT, sanal para kullanıcılarına yararlı katılımlar sağlarkan yenilikçi bir yaklaşımla uyumluluk konusunda da yardımcı olur.
Detaylar
Token üretim tavanı400,000,000 AMLT ICO için: 210,000,000 AMLTToken dağıtımı%10 Ekip %2 Danışmanlar %1 Üye Önerme Ödülleri %4 Geliştirme Ekibi ve Bonuslar %0,5 Bağış
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

MTN

Token üretim tavanı


100,000,000 MTN Token kuru 1 MTN = $0,06 Token dağıtımı %45 Pazarlama %10 Yönetim %10 Hukuki ve Finansal harcamalar %35 Araştırma ve Geliştirme Bonuslar %20 Kabul edilenler BTC, Waves, ETH, LTC
Açılış 14/12/2017 Kapanış 31/01/2018
MyTrackNet (ICO Öncesi)
Hepimizin hırsızlık, nesne, hayvan veya insan kaybı ile karşı karşıya kaldığımız soruna dayanan MyTrackNet, onları izlemek ve geri almak için çözümler tasarlayan birleşik bir ağ oluşturuyor. Herkes, eksik eşyalarınızı bulmak için evrensel bir platform oluşturan MyTrackNet’in ücretsiz uygulamasını kullanarak ağa katılabilir. Değerli eşyaları izlemek için Bluetooth teknolojisine dayalı 15 milyondan fazla cihaz (küçük anahtarlıklar gibi) satıldı. Bluetooth izleyicisi satan birçok şirket olmasına rağmen, her biri ağını kilitli tutuyor ve sadece kendi markasının kullanıcılarına erişime açıyorMyTrackNet’in ağ özellikleri, markadan bağımsız olarak bir izci cihazına sahip olan her kullanıcıyı destekleyerek evrensel uyumluluğu sağlamaktadır. MyTrackNet uygulaması, kendi tokenine dayanan yenilikçi bir Ödül Sistemi yerleştirmiştir. Bu sayede, kullanıcılara, izleyici sahibi olmasalar bile ağa katılmak ve katkıda bulunmak için pek çok teşvik verilir
Detaylar
Token üretim tavanı100,000,000 MTNToken kuru 1 MTN = $0,06Token dağıtımı%45 Pazarlama %10 Yönetim %10 Hukuki ve Finansal harcamalar %35 Araştırma ve GeliştirmeBonuslar%20Kabul edilenlerBTC, Waves, ETH, LTC
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

CrowdWiz

Token üretim tavanı


40,000,000 WIZ, Token dağıtımı, %12 Faaliyetler, %5 Hukuki, %12 Topluluk geliştirme, %4 Rezerv, %12 Pazarlama & bizdev, %55 Ekosistem geliştirme, Token kuru, 1 WIZ = 1 USD
Açılış 20/11/2017 Kapanış 31/01/2018
CrowdWiz (ICO Öncesi)
CrowdWiz, Ethereum’a dayalı, merkezi olmayan bir yatırım ekosistemidir. Blockchain teknolojisini kullanarak CrowdWiz, piyasadaki çağdaş aracıları ortadan kaldırarak yatırım ve sermayeyi geliştirme alanını demokratikleştiriyor. WIZ tokeninin etrafına inşa edilmiş bu benzersiz ekosistem, toplumu güçlendirmek, yenilik ve verimliliği harekete geçirmek için kalabalığın bilgeliğini kullanıyor.izci cihazına sahip olan her kullanıcıyı destekleyerek evrensel uyumluluğu sağlamaktadır. MyTrackNet uygulaması, kendi tokenine dayanan yenilikçi bir Ödül Sistemi yerleştirmiştir. Bu sayede, kullanıcılara, izleyici sahibi olmasalar bile ağa katılmak ve katkıda bulunmak için pek çok teşvik verilir
Detaylar
Token üretim tavanı40,000,000 WIZToken dağıtımı%12 Faaliyetler%5 Hukuki%12 Topluluk geliştirme%4 Rezerv%12 Pazarlama & bizdev%55 Ekosistem geliştirmeToken kuru1 WIZ = 1 USD
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

CryCash

Token üretim tavanı


%60 bağış etkinliğine katılan katılımcılara verilecektir. %15 Kurum’un uzun vadeli faaliyet bütçesi, %15 kurucular ve ekip üyeleri, %10 ortaklıklar, danışmanlar ve topluluk bağışları arasında pay edilecektir. Token kuru1, CRC = 0,001 ETH, Bonuslar : 120 saat: %15, 31 Aralık 2017, saat 18:59 UTC’ye kadar her 24 saatte bonus miktari %1 azalacaktır. Kabul edilenler: BTC, ETH, BCH, LTC, DASH
Açılış 12/12/2017 Kapanış 31/01/2018
CryCash (ICO Öncesi)
CRYCASH, CRC adı verilen kendi hizmet tokeni ile çalışan ve oyuncular için özel ürünlerden oluşan bağımsız merkezi olmayan bir ekosistemdir. Bir ekosistem olarak CRYCASH, oyun geliştiricileri için yenilikçi teknolojilere dayanan pazarlama araçları yaratarak oyun endüstrisini altüst edecek ve oyun geliştiricilerin belirlediği görevleri tamamlayarak CRC tokenleri kazanmalarına ve bu tokenlerle sanal eşyalar satın alıp, siberspor turnuvalarına katılıp bahis oynama imkanı verir. Bunun için CRYCASH, 4 bileşenden oluşan bir ekosistem inşa edecek: Plink uygulaması, Reklam Platformu, oyun ve oyun içi öğe takas etmek için Merkezi Olmayan Piyasa, Cybersport Platformu. Birincisi, CRYCASH tokenleri için bir haberci ve cüzdan olarak hizmet edecektir.  Geliştiriciler Plink'i, oyuncularını oyunlarına çekme biçimlerine yeniden şekil verecek güvenli bir ödeme yöntemi ve bir kullanıcı kazanma kanalı olarak kullanacaktır.  Bu ekosistem, Crytek GMBH, Plink ve diğer üçüncü taraf geliştiricilerle işbirliği içinde kurulacaktır.
Detaylar
Token dağıtımı%60 bağış etkinliğine katılan katılımcılara verilecektir.%15 Kurum’un uzun vadeli faaliyet bütçesi,%15 kurucular ve ekip üyeleri%10 ortaklıklar, danışmanlar ve topluluk bağışları arasında pay edilecektir.Token kuru1 CRC = 0,001 ETHBonuslar120 saat: %1531 Aralık 2017, saat 18:59 UTC’ye kadar her 24 saatte bonus miktari %1 azalacaktır.Kabul edilenlerBTC, ETH, BCH, LTC, DASH
Rakiplerinden Farkları
“Crycash piyasada oyuncular ve geliştiriciler için tüm ürün yelpazesini sunma konusunda tektir; milyonlarca oyuncu ile Crytek'ten gelen mevcut ürünlerle onaylanmış bir entegrasyona sahiptir; Plink uygulaması ICO başlamadan önce bile çalışır durumdadır; oyun geliştiricilerinin kullanıcı kazanımı için maliyetleri düşürmesine ve pazarlama süresini azaltmasına ve oyuncuların oyundan kazanç sağlamalarına olanak tanır.
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

GameMachine

Token üretim tavanı


140,000,000 GMIT, Token dağıtımı: %71,4 ICO %14,3 Oyunculara, oyun içi öğelerinin ve bakiye ödemelerinin ilk dağıtımı için %7,1 Ekip %1,4 İkramiye %1,4 Danışmanlar %4,3 Üye önerme programı Bonuslar, Ön satış: 1.gün: %40 2.gün: %30 3.gün: %25 Geri kalan günler: %20 ICO: 1.gün: %15 2 gün: %10 3.gün: %5
Açılış 14/12/2017 Kapanış 31/01/2018
GameMachine (ICO Öncesi)
Game Machine, blockchain teknolojisi temelinde inşa edilmiş bir oyun endüstrisi için küresel açık bir ekosistemdir. Game Machine, ndüstrinin gelişimi ve oyun ürünlerinin kalitesinin geliştirilmesi amacıyla, oyuncular, geliştiriciler ve reklamcılar gibi bu pazardaki tüm katılımcıları bir araya getirecektir.Game Machine, Sınırlı İş Kanıtlaması (Limited-Proof-of-Work) ilkesiyle kripto para Gamefuel’i üreten sadık bir oyuncu kitlesi oluşturmaktadır. Böyle bir yaklaşımın kullanılması, altyapıya erişimi sınırlandırmaya olanak tanır.Oyuncuların, geliştiricilerin ve reklamverenlerin izleyici kitlesiyle doğrudan iletişim kurmasına olanak tanıyan oyun ve reklam platformları Game Machine temelinde piyasaya sürülmektedir. 
Detaylar
Token Dağılımı140,000,000 GMITToken dağıtımı%71,4 ICO%14,3 Oyunculara, oyun içi öğelerinin ve bakiye ödemelerinin ilk dağıtımı için%7,1 Ekip%1,4 İkramiye%1,4 Danışmanlar%4,3 Üye önerme programı AçılışAralık 14, 2017KapanışOcak 31, 2018Token kuru1 GMIT = 0,0004 ETHBonuslarÖn satış:1.gün: %402.gün: %303.gün: %25Geri kalan günler: %20ICO:gün: %15gün: %10gün: %5
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir

LALAWORLD

Token üretim tavanı


125,000,000 LALA 60% Pre-ICO and ICO 10% danışmanlar 15% Jincor ekibi
Açılış Ocak 05, 2017 Şubat 31, 2018
LALAWORLD
LALA World ("LALA"), göçmenler ve banka hesabı olmayan aileleriyle ilgilidir. LALA Cüzdanı tarafından, bir platform ve platformda onların problemleri ve sorunları etrafında dönen tek bir sembol olarak oluşturulmuş bir ekosistemdir. Nakit, dijital ve kripto dünyası arasındaki boşluğu kapatmak için Blockchain devrimini harekete geçirerek, istihdam sorunları, dijitall kimlikler, toplulukların gelişimi, hükümet ve STK ortaklıkları, sağlık sorunları ve elbette, bütçe altındaki büyük nüfus için yeni bir finansal ekosistem hedeflenmektedir. LALA, tamamen yeni bir eşler arası ekosistem yaratarak bireylerin, küçük işletmelerin ve mikro girişimcilerin işlem, ödeme, sigortalar, yurtiçi ve sınır ötesi havaleler, kartlar ve benzeri gibi genel bankacılık ürünlerinde devrim yapmayı amaçlamaktadır.
Detaylar
Token üretim tavanı 125,000,000 LALA 60% Pre-ICO and ICO 10% danışmanlar 15% Jincor ekibi
Token dağıtımı
60% Pre-ICO and ICO 15% Founders and Team 10% Advisors 15% Retain
Kabul edilenler
USD, BTC, ETH, LTC
Lütfen Okuyunuz!
Not: Bitcoingazete.com olarak elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri vermeyi amaçlıyor olsak da, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararları için tüm sorumluluğu üstlenmelidir; ICO sayfasındaki bilgiler bir yatırım tavsiyesi olarak da düşünülmemelidir. Sadece haber amaçlı eklenmiştir